Description
- ?????????????
- ???? 1”?????
- ????3????????16mm/20mm/25mm?
- ??????????2.4?m?????
- ??????
- ??????????????
- ????????-20?~50??????????
í

Moroccan
| ?? | MH-XR?? |
| ?? | MH2556XR |
| ???? | 25mm |
| ???? | F5.6 – F11 |
| ???? | ?16mm(1.1”) |
| ???? | 0.5m to infinite |
| ???? | -0.014 |
| TV?? | -0.01 |
| ??? | 34.9°×29.2°×19.6°(15.78 mm×13.13 mm×8.76 mm) |
| ???? | 92% (F5.6); 92% (F8) |
| ?????? | 11.93° |
| ???? | 436 nm?656 nm |
| ????? | T> 85% |
| ?? | 60±5 g |
| ???? | C? |
| ???? | M27×P0.5 |
| ???? | ???? |
| ???? | ???? |
| ???? | 35.7×?31 mm |
| ???? | -20°C?+50°C |
| Aperture | F16mm(1.1'') |
|---|---|
| Camera mount | C口 |
| Field of view | MH-XR系列 |
| Filter thread | M27xP0.5 |
| Focal length | F5.6 – F11 |
| Focus method | 手动调节 |
| Focus range | -0.014 |
| Image sensor size | 0.5m to infinite |
| Iris control | 手动调节 |
| Model | 25mm |
| Net weight | 60+/-5 g |
| Operating temperature | -20°C~+50°C |
| Optical distortion | -0.01 |
| Product dimensions | 35.7xF31 mm |
| Relative illumination | 92% (F5.6); 92% (F8) |
| Series | MH2556XR |
| Spectral range | 436 nm~656 nm |
| Spectral transmission | T> 85% |
| Tv distortion | 34.9°x29.2°x19.6°(15.78 mmx13.13 mmx8.76 mm) |
| Crachief ray angle) | 11.93° |
| Focal length (mm) | 25 |
| Lens mount | C-mount |
| Sensor size | 1.1" |