Description
- ?????16mm?????1″???????
- ???>160lp/mm????3.45um?????
- ???????????????????????90%?
- TV??<0.1%????????????????????
- ??????????????????????????
- ????????30mm????????????????
- ????????????-20?~50?????????
í

Moroccan
| ?? | FA-TR?? |
| ?? | FA0814X-TR |
| ???? | 8mm |
| ???? | F1.4 – C |
| ???? | ?16mm(1”) |
| ???? | 0.5m to infinite |
| ???? | -3.65% |
| TV?? | -0.05% |
| ??? | 96°x84°x68°(16mmx12.8mmx9.6mm) |
| ???? | 85%@F1.4 |
| ?????? | 13.8° |
| ???? | 430nm~700nm |
| ????? | T>85% |
| ?? | 303g |
| ???? | C? |
| ???? | M27xP0.5 |
| ???? | ???? |
| ???? | ???? |
| ???? | 30.78x?30mm |
| ???? | -20°C?+50°C |
| Aperture | F16mm(1'') |
|---|---|
| Camera mount | C口 |
| Field of view | FA-TR系列 |
| Filter thread | M27xP0.5 |
| Focal length | F1.4 – C |
| Focus method | 手动调节 |
| Focus range | -3.65% |
| Image sensor size | 0.5m to infinite |
| Iris control | 手动调节 |
| Model | 8mm |
| Operating temperature | -20°C~+50°C |
| Optical distortion | -0.05% |
| Product dimensions | 30.78xF30mm |
| Relative illumination | 85%@F1.4 |
| Series | FA0814X-TR |
| Spectral range | 430nm~700nm |
| Spectral transmission | T>85% |
| Tv distortion | 96°x84°x68°(16mmx12.8mmx9.6mm) |
| Crachief ray angle) | 13.8° |
| Weight | 303g |
| Focal length (mm) | 8 |
| Lens mount | C-mount |
| Sensor size | 1" |