Description
- ?????16mm?????1″???????
- ???>160lp/mm????3.45um?????
- ???????????????????????90%?
- TV??<0.1%????????????????????
- ??????????????????????????
- ????????30mm????????????????
- ????????????-20?~50?????????
í

Moroccan
| ?? | FA-TR?? |
| ?? | FA1614X-TR |
| ???? | 16mm |
| ???? | F1.4 – C |
| ???? | ?16mm(1”) |
| ???? | 0.5m to infinite |
| ???? | 5.9% |
| ??? | 54°x43°x33°(16mmx12.8mmx9.6mm) |
| ?????? | 7.2° |
| ???? | 430nm~700nm |
| ????? | T>85% |
| ?? | 248g |
| ???? | C? |
| ???? | ???? |
| ???? | ???? |
| ???? | 70.7x?43mm |
| ???? | -20°C?+50°C |
| Aperture | F16mm(1'') |
|---|---|
| Camera mount | C口 |
| Field of view | FA-TR系列 |
| Focal length | F1.4 – C |
| Focus method | 手动调节 |
| Focus range | 5.90% |
| Image sensor size | 0.5m to infinite |
| Iris control | 手动调节 |
| Model | 16mm |
| Operating temperature | -20°C~+50°C |
| Product dimensions | 70.7xΦ43mm |
| Series | FA1614X-TR |
| Spectral range | 430nm~700nm |
| Spectral transmission | T>85% |
| Tv distortion | 54°x43°x33°(16mmx12.8mmx9.6mm) |
| Crachief ray angle) | 7.2° |
| Weight | 248g |
| Focal length (mm) | 16 |
| Lens mount | C-mount |
| Sensor size | 1" |