Description
- ???? 1/1.8”?????
- ????7????????6mm~50mm?
- ???6MP???????????
- ?????????????????
- ??????????????
- ????????-20?~50??????????
í

Moroccan
| ?? | A9-6MP?? |
| ?? | A9-0828-6MP |
| ???? | 8 mm |
| ???? | F2.8 – 16 |
| ???? | ?9.4 mm(1/1.8″) |
| ???? | 0.1m to infinite |
| ???? | -0.0028 |
| TV?? | -0.0015 |
| ??? | 42.2°×50.36°×34.81° (9 mm×7.4 mm×4.9 mm) |
| ???? | 80% (F2.8); 90% (F4.0) |
| ?????? | 8° |
| ???? | 436 nm?656 nm |
| ????? | T> 85% |
| ?? | 48±5 g |
| ???? | C? |
| ???? | M27×P0.5 |
| ???? | ???? |
| ???? | ???? |
| ???? | 31.1×?30 mm |
| ???? | -20°C?+50°C |
| Filter thread | M27xP0.5 |
|---|---|
| Focal length | F2.8 – 16 |
| Iris control | 手动调节 |
| Model | 8 mm |
| Operating temperature | -20°C~+50°C |
| Series | A9-0828-6MP |
| Product dimensions | 31.1xF30 mm |
| Net weight | 48+/-5 g |
| Field of view | A9-6MP系列 |
| Aperture | F9.4 mm(1/1.8") |
| Image sensor size | 0.1m to infinite |
| Focus range | -0.0028 |
| Optical distortion | -0.0015 |
| Tv distortion | 42.2°x50.36°x34.81° (9 mmx7.4 mmx4.9 mm) |
| Relative illumination | 80% (F2.8); 90% (F4.0) |
| Spectral range | 436 nm~656 nm |
| Spectral transmission | T> 85% |
| Camera mount | C口 |
| Crachief ray angle) | 8° |
| Focus method | 手动调节 |
| Focal length (mm) | 8 |
| Lens mount | C-mount |
| Sensor size | 1/1.8" |